• Telefon : 533 391 42 13
  • Pazartesi Hariç : 10:30 - 17:50
  • Adres : Bağlıca Mh. 1249. Sk. B Blok 1-A
Aden Kids Club Atölye Sistemimiz

Atölye Sistemimiz

Aden Kids Club Atölye sistemi, çocuk ve aile kulübü olmamız nedeniyle, anaokulu ve okul konseptinden tamamen farklı bir özelliğe sahiptir. Öncelikle bırak git sistemi olmayıp, öğretmenlerimiz çocuklarımıza her alanda eşlik ederken; ailelerimiz dilerlerse cafe kısmında keyifli vakit geçirerek, çocuklarını kamera ile her alanda izleyebilir; dilerlerse ya da çocukları kendilerini yanlarında isterlerse atölyelere de katılabilirler. Böylelikle ailelerimiz, çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerine ve mutluluklarına birebir şahit olabilmekte, çocuklarımız da ailelerini diledikleri ya da ihtiyaçları oldukları an yanlarında görebilerek kendilerini mutlu ve güvende hissetmektedirler.

Yüzeysel çalışmalar yerine özellikle 3 boyutlu çalışmalara ağırlık verilirken, sadece masa başı ya da sadece belli bir zaman sonra özelliğini kaybeden hareketli oyunlar yerine, her atölye birbirinden farklı bir alanda ve konseptte yapılarak, çocuklarımızın yapılan atölyelerden gerçekten verim almaları amaçlanmıştır. Yani gün içindeki 8 atölyenin bir kısmı hareketli bir dinamiğe sahipken; bir kısmı odaklanma, konsantrasyon, sanatsal yön ve el becerisi kriterine; diğer bir kısmı ise yabancı dil gelişimine ağırlık vermektedir. İnteraktif şekilde yapılan atölye çalışmaları ile de çocuklarımızın grup içi uyumu, kendini ifade edebilme ve özgüven duyguları desteklenmektedir. Belirli rutinlerle yapılan ‘’ailece atölye’’lerle de çocuklarımız aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirip, eğlenerek öğrenmeye devam etmektedirler.

Aden Kids Club atölyeleri, yaş gruplarına göre ayrılmaktadır. Ana yaş grubu 2 yaştan başlayıp, 12 yaşa kadar çıkmaktadır. Yaş grupları ise; 2-3 yaş grubu, 4-6 yaş grubu ve +6 yaş grubu şeklindedir. Ayrıca 18-24 ay ebeveynli oyun grubu da bulunmaktadır. Ancak +6 yaş grubu hariç; 2-3 yaş ve 4-6 yaş grubu birbirinden tamamen ayrılmamıştır. Bunun nedeni ise; çok sevdiğimiz ve özlediğimiz eski mahalle kültüründen yola çıkarak; küçüklerin büyüklerden, büyüklerin de küçüklerden öğrenebileceği güzel şeyler olduğuna inanmamız ve çocuklarımızın gerçek hayattan farklı bir şekilde adeta bir fanus içinde kalmalarını istemememizden kaynaklanmaktadır. Pek tabi gelişimsel seviyelerinde ciddi farklılık olan her atölyede yaş grubu doğrudan ayrılırken, örneğin bir dans partisinde böyle bir keskin yaş ayrımına gidilmemiştir.

Aden Kids Club atölye sistemi, çocuklarımızı sadece belirli gün ve belirli saatlerle kısıtlamak yerine, haftanın 6 günü, saat 11.00’den 17.30’a kadar süren, gün içinde birbirinden farklı ve eğlenceli 8 ayrı atölye programı ile diledikleri kadar vakit geçirebilmeleri üzerine kurulmuştur. Yani günde 8; haftada 48 ayrı atölyeyi içeren geniş zaman skalamız ile ailelerimiz ve çocuklarımız Aden Kids Club’ta ne kadar zaman geçireceklerine tamamen kendileri karar vermektedirler. Çünkü bizce, özgürce eğlenmenin ve öğrenmenin yolu, çocuklarımızı dar alan ve dar vakitlerle kısıtlamamaktan geçmektedir.

Haberdar Olun :)