• Telefon : 533 391 42 13
  • Pazartesi Hariç : 10:30 - 17:50
  • Adres : Bağlıca Mh. 1249. Sk. B Blok 1-A
Aden Kids Cafe Birebir Özel Program

BireBir Özel Program

Aden Kids Club Özel Yabancı Dil (İngilizce/Fransızca/Rusça) Programı; 1 yaştan 12 yaşa kadar olan çocuklarımızın yabancı dillerini geliştirmek, desteklemek ve sıfırdan yabancı dil öğrenmelerini sağlamak amacıyla, dünyanın en geçerli yabancı dil öğrenme metodu olan ‘’konuşarak öğrenme’’ ve İskandinav eğitim sisteminden yola çıkılarak ‘’ilgi alanları üzerinden öğrenme’’ prensibiyle, sadece ‘’programı alan çocuğa özel’’ bir müfredatla hazırlanmaktadır. Mevcut seviye ve hedeflenen seviyeye göre aylık programlar şeklinde ilerlenmektedir. Artık kalıcılığının olmadığı kesinleşmiş olan ‘’ezber’’ ve ‘’çabuk sıkılmaya, istememeye sebep olan’’ klasik masa başı yönteminden çok daha farklı bir şekilde, her çocuğun ilgi alanı üzerinden konuşma, anlama, dinleme ve kendini ifade edebilmeyi hedefleyen interaktif bir sisteme sahiptir. Hazırlanan müfredatın içeriğine göre, 1500 m2’lik alanımızın istenilen atölye katı ve hatta oyun alanları bile, çocuğunuza ve yabancı dil öğretmenlerimize tahsis edilmektedir. Her çocuğun ilgi alanı, dil gelişimi ve seviyesi birbirinden farklılık arz ettiği için, ortalama alınarak yapılan standart grup dil programlarından çok daha verimli ve etkilidir. Örneğin, bazı çocuklarımız hareketli oyunları severken; bazı çocuklarımız el becerilerinin öne çıktığı çalışmaları daha ilgi ve keyifle yapmaktadırlar. Bu yüzden önemli olan, çocuklarımızın sıkılmadan ve severek yapabilecekleri bir öğretme şekli seçerek uygulamaktır. Öte yandan, grup içindeki bir çocuğun, diğer çocuklardan daha ileri seviyede olması ya da karakteristik özelliği nedeniyle daha girişken olması bile, diğer çocukları yabancı dillerini kullanmakta geri plana atabilmekte, çekinmelerine, kendilerini ifade edememelerine neden olabilmektedir. Bu nedenle yabancı dil öğrenmenin en etkili yolu birebir ilgiden geçmektedir.

Özellikle erken çocukluk dönemi, yabancı dil öğrenmek için en uygun dönem olup, yaş büyüdükçe yeni bir dili öğrenmenin ya da geliştirmenin ne kadar zor olduğu herkesçe bilinmektedir. Doktrinde de (istisnalar hariç) bir çocuğun doğumundan itibaren ne kadar çok yabancı dile maruz kalır ve kulak dolgunluğu artarsa, yabancı dilini geliştirmesinin de o denli çabuk ve kalıcı olduğu kabul edilmektedir.

Aden Kids Club Yabancı Dil Programı, çocuklarımızın yaş grubuna göre hazırlanmakta olup; okul öncesi grubunda oyun ve etkinlikler başta olmak üzere birçok farklı materyal ve atölye ile çalışılmaktayken; ilkokul grubunda yine ilgi alanına göre hazırlanan programın yanı sıra okul müfredatı, ödev ve sınav süreçleri de akademik yönden desteklenmektedir.

Haberdar Olun :)